Cechy dobrego przedsiębiorcy

Cechy dobrego przedsiębiorcy

Są na świecie ludzie urodzeni po to, by zostać przedsiębiorcami. Odznaczają się oni wśród innych takimi cechami jak niezależność, przywództwo i determinacja. Niektórzy już od czasów szkolnych wiedzą, że chcą prowadzić własny biznes. Nawet nie mając jeszcze ukończonych osiemnastu lat planują, co będą robić w przyszłości, a nierzadko prowadzą już własne biznesy, zarejestrowane początkowo na rodziców.

Jakie cechy więc powinien posiadać przedsiębiorca i czym powinna charakteryzować się jego zawodowa droga, jeśli poważnie myśli on o odniesieniu sukcesu ?

Przede wszystkim by prowadzić własną działalność gospodarczą, trzeba mieć stalowe nerwy. Dotyczy to zwłaszcza naszego kraju. Tutaj bowiem każdy przedsiębiorca właściwie od samego początku prowadzenia firmy napotyka na różne formalne przeszkody, które utrudniają mu skupienie się na biznesie. Trzeba więc odznaczać się szczególną odpornością na różnego rodzaju problemami i nie martwić się drobnostkami. Gdy przyjdzie do nas list z Urzędu Skarbowego nie warto panikować, a spokojnie przeczytać, czego to tym razem urzędnicy od nas oczekują.

Warto mieć też do dyspozycji doświadczonego księgowego, który zajmie się naszymi sprawami podatkowymi i tym samym odciąży nas nieco w obowiązkach. Oczywiście nie oznacza to, że powinniśmy się przestać martwić podatkami – prawdziwy przedsiębiorca musi posiadać wiedzę w tym zakresie, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy może ona mu się przydać.

Intuicja też jest ważna

Biznes to jednak nie tylko sprawy formalne, ale może i przede wszystkim – kreatywność. Do od niej zależy, czy będziemy potrafili wprowadzić na rynek produkty, które przypadną do gustu naszym potencjalnym klientom. Dobrego biznesmena powinna więc cechować ogromna kreatywność, która umożliwi mu wymyślanie produktów spełniających oczekiwania rynku. Do tego potrzebna jest też intuicja, bo bez niej w biznesie ani rusz. Trzeba przecież “wejść w umysł” naszego potencjalnego odbiorcy i spróbować domyśleć się, czego aktualnie potrzebuje.

Gdy już wymyślimy nasz produkt, musimy go rozreklamować. Tutaj również potrzebna będzie intuicja i poczucie rynku. Musimy od początku wiedzieć, jakimi kanałami dotrzeć do naszych klientów oraz jaką formę reklamy im zaproponować. Być może już za pierwszym razem uda nam się wymyślić reklamę, która będzie dźwignią napędową naszego biznesu. W czasach internetu jest to łatwiejsze, ponieważ czasami wystarczy tylko wypuścić film promocyjny, który stanie się tak zwanym viralem i szybko zawładnie umysłami oglądających.

Dodaj komentarz